NICOLAS

Autor, marketer, podnikatel, trochu excentrik, příležitostný filozof.

Marketingové služby

V současnosti působím jako stratég a konzultant online marketingu zahrnujícího nejoblíbenější výkonnostní kanály. Nejvýrazněji se však zaměřuji na obsahový marketing, social media a celkovou koncepci kampaní.

Obsahový marketing a social media, resp. jejich symbiotické propojení, vnímám jako nejefektivnější moderní cestu k vytvoření silné značky a budování vztahu s lidmi.

Mám dobrý přehled o jednotlivých marketingových kanálech a obvykle spolupracuji s dalšími kolegy, kteří se více specializují na jednotlivé dílčí části. Dokážu je tak zastřešit a pomoci vést a dotáhnout celý projekt.

Máte-li projekt a daný rozpočet, ale nevíte, kudy se vydat nejdříve, nebo již marketing realizujete, ale přáli byste si zvýšit efektivitu, můžeme navázat spolupráci.

Působení v marketingu

V letech 2010 - 2012 jsem vytvořil několik webů, které díky optimalizaci pro vyhledávače (SEO) přitáhly několik desítek až stovek tisíc lidí. Tyto weby jsem následně prodal a získal práci marketingového poradce v Praze.

S jediným kolegou jsme v průběhu několika let společně vytvářeli na koleni online marketingové oddělení v digitální agentuře Fresh Services, která se do té doby věnovala pouze tvorbě webových prezentací. Z původně skromných a malých projektů se agentura postupem času výrazně rozrostla a nabrala mnoho zajímavých klientů.

Pracovali jsme pro více než stovku společností včetně známějších jmen jako Metrostav Development a.s., ERGO Pojišťovnu a.s., síť poliklinik AGEL, Biodermu, Českomoravskou záruční a rozvojovou banku a další.

Ač jsme původně začínali pouze na poskytování SEO pro malé klienty, mezi naše aktivity se později zařadila PPC reklama, email marketing, pak reklama na sociálních sítích Facebook, Linkedin a Instagram, k čemuž se nevyhnutelně pojil i obsahový marketing a nativní reklama a celkově komplexnější přístup k těmto projektům.

Vzhledem k tomu, že agentura s těmito službami dříve velkou zkušenost neměla, bylo mojí prací ve spolupráci s kolegy vymyslet kompletně nové postupy a procesy ale také dokumentace a podobně. Bylo to trochu jako "budovat firmu ve firmě", což bylo skvělé.

Asi od roku 2015 jsem také přednášel v Impact Hubu nebo Institutu certifikovaného vzdělávání v Praze na témata jako například Psychologie reklamy, Prodejní techniky Facebook marketingu, Novodobá optimalizace pro vyhledávače a podobně.

V letech 2016 - 2017 jsme ve spolupráci s offline reklamním studiem RDESIGN založili vlastní reklamní společnost RESON a otevřeli kanceláře v Plzni, Černicích. Po více než ročním působení na západočeském trhu jsme činnost ukončili a já přesunul aktivity výhradně do Prahy. Provozovat vlastní s.r.o., organizovat práci dalších lidí, starat se o chod celé společnosti a pokoušet se ji postavit na nohy pro mě bylo velkou zkušeností, leč to byl pokus neúspěšný a finančně ztrátový.

Po několikaměsíčním pobytu v USA a následně Asii jsem se vrátil k soukromé marketingové praxi jako freelancer. Kromě toho jsem také založil projekt Deník člověka, skrze který jsem začal publikovat a vydávat.

Do budoucna se plánuji dále věnovat psaní a publikační, mediální i vzdělávací činnosti.

Nejvýznamnější spolupráce

Fresh Services s.r.o.
1/2014 - 1/2017 Konzultant online marketingu
1/2017 - doposud Externí marketingové konzultace

Tvorba a správa online marketingových kampaní pro cca 100 společností z mnoha různých oborů. Zodpovědnost za celkovou koncepci, plánování, realizaci i výkonnost. Tvorba analýz, dokumentací, postupů a rozvoj marketingového oddělení s přesahem do SEO, PPC, UX, sociálních médií. Copywriting, analytika a související aktivity pro prémiové klienty. Více na LD

VIHOREV.INVESTMENTS, SE
7/2018 - doposud Externí marketingová supervize

Management reklamních kampaní na všech kanálech a platformách (Google, FB, LD aj.) a spolupráce s realitními servery jako Sreality, Bezrealitky a další. Správa webových prezentací celé společnosti, jejích jednotlivých investičních a developerských projektů a nově vznikajícího investičního fondu. Kooperace s obchodním vedením společnosti na podpoře prodeje bytových jednotek a akvizici leadů.

Modrý koník s.r.o.
11/2018 - doposud Externí marketingové konzultace

Koncepce a realizace B2B marketingu pro největší slovenský portál pro maminky a těhotné. Správa B2B blogu, souvisejících reklamních kampaní, copywriting, tvorba materiálů a dokumentů, ghostwriting, konzultace a další.

Mohli jste vidět...