Deník člověka má za sebou hned dvě prvenství. Uskutečnili jsme první velký teambuilding „vedení DČ“ a v ten samý den DČ získal svoji první svatbu – vzali se dva naši milí čtenáři, Jirka s Helčou. Když jsem v roce 2017 zakládal webové stránky Deníku člověka, zatímco jsem pracoval ve Spojených státech, věřil jsem sice, že by to mohl být zajímavý projekt, ale něco takového jsem nečekal. Docela dobré na volnočasové psaní textů a trochu sociálních sítí, nemyslíte?

„Vedení DČ“ je termín s trochou nadsázky, nicméně tvoří ho v podstatě mé milé dámy jakožto moderátorky diskusní skupiny (čítající nyní skoro 6 000 lidí), Tomáš jako náš hlavní bodyguard i dokumentarista a já. Diskusní skupinu jsem založil na popud některých čtenářek v září 2018 jako takový vedlejší přídavek k hlavní stránce, přičemž se z počátku jednalo o pár diskutujících. Rostla ale docela významným tempem (někdy i stovky členů měsíčně) a bylo nutné diskuse začít moderovat.

Cílem skupiny, která se nyní skládá asi z 97 % z žen, je vytvořit prostor, kde si dotyčné mohou vzájemně sdílet své příběhy a zkušenosti, názory a cokoli dalšího, co se k oblíbenému tématu vztahů a životního štěstí váže. Inspirován Sebastianovými Večery upřímnosti (ti, kdo netuší, viz mé předchozí příspěvky) jsem se od počátku snažil nastavit pravidla taková, aby lidé mohli autenticky psát cokoli, co prožívají nebo na co myslí, a nebyli za to nijak napadáni nebo kritizováni. Svoboda je zde stěžejním pilířem.

Při příležitosti našeho teambuildingu, který se konal v nádherné Kutné Hoře, jsme zároveň poslali video s blahopřáním Jirkovi a Helče, které přikládám. Bylo to podruhé, co jsem se setkal s lidmi z naší komunity, protože na to při současném pracovním nasazení nemám příliš času. Komunita nicméně žije skoro ve všech krajích republiky a jsem rád, že na to nejsem sám.

Těším se na příště a díky!